Kraina Magii – Czy warto zostać czarodziejem?

The Sims 4 Kraina Magii – Czy warto zostać czarodziejem?

3.9kwyświetleń

Witajcie w kolejnym artykule z serii The Sims 4. Tym razem omówię dodatek The Sims 4 Kraina Magii – Co nowego oferują na twórcy gry? Czy warto odkrywać tajniki magii? wszystkich, którzy interesują się dodatkiem zapraszam do lektury artykułu.

Jak dostać się do Krainy Magii?

Aby rozpocząć naszą przygodę w Krainie Magii trzeba granym Simem udać się do miasteczka Glimmerbrook – które zostaje dodane wraz z dodatkiem. To właśnie w tym miasteczku znajduje się tajemnicze przejście do owej krainy. Miasteczko mieści się wśród lasów i niestety nie ma tam wielu parceli do zamieszkania lub odwiedzenia.

W skład Glimmerbrook wchodzi:

  • 3 parcele ze zbudowanymi już domami
  • 1 pusta parcele przeznaczona do zamieszkania
  • i bar… (w dodatku bardzo prosty i pusty)

Naszego Sima interesuje podróż lub zamieszkania na jedynej pustej parceli w tym mieście, która nosi nazwę “Wartownia Glimmerbrook”. Gdy znajdziecie się na niej niedaleko możecie dostrzec łuk z portalem (jeżeli macie problem z odnalezieniem łuku poruszajcie kamerą z biegiem rzeki). Klikając na łuk musicie wybrać opcję “Podróżuj do Krainy Magii”, a po pojawieniu się komunikatu wybrać “Przejdź przez portal”.

Cel: Kraina Magii

Nasz Sim przenosi się do mistycznej krainy i znajduje się w jej głównym punkcie, gdzie odnajdujemy “dom” w którym możemy spotkać innych czarodziejów oraz wykonywać magiczne interakcję.

Kraina Magii jest stworzona z kilku “oddzielnych” parceli. Dlaczego oddzielnych? Bo żeby się do nich dostać musimy poruszać się parcelami, ale parcele te NIE ładują się tak jak ma to miejsce np. podczas podróży do parku czy domu innego Sima.

Za Centrum Krainy Magii uważam parcelę na którą przenosimy się po przejściu przez łuk. Znajduje się tam “dom” o którym już wspominałam. Możemy w nim spotkać mistrzów wszystkich nauka magicznych, innych czarodziejów, są tam również kotły do produkcji eliksirów. Z tej parceli mamy także dostęp do trzech portali z których każdy prowadzi do innego miejsca w Krainie Magii (bez ładowania gry).

Portale prowadzą do:

  • Ogrodów  – gdzie możemy zaopatrywać naszego Sima w magiczne rośliny (tak, pojawiają się nowe rośliny!)
  • Alei Magów – gdzie w sklepikach możemy kupować potrzebne magiczne przedmioty (książki zaklęć, miotły, chowańce, różdżki itp.)
  • Areny Pojedynków -gdzie można pojedynkować się z innymi czarodziejami

Ogólnie cała Kraina Magii w mojej ocenie jest bardzo estetyczna. Motyw umieszczenia jej lewitującej w jakimś innym wymiarze jest super! Z pewnością zauważyliście, że cała Kraina Magii jest jakby rozerwana, co też jest bardzo efektowne – przynajmniej ja mam takie odczucie 🙂

Jak zostać czarodziejem?

Podróżując swoim Simem do Krainy Magii na Centralnej Parceli należy udać się do “domu” magów (jest tam tylko jeden dom, więc nigdzie indziej nie traficie). Znajdziecie tam 3 mędrców magii, których rozpoznacie po dziwnych znaczkach nad Simami.

  • Mędrzec nieokiełznania
  • Mędrzec złośliwości
  • Mędrzec praktyczności

Teraz musicie wybrać u którego mędrca chcecie pobierać nauki. Uprzedzam, że jeżeli wybierzecie np. magię nieokiełznania to nie oznacza, że nie poznacie zaklęć magii praktyczności. Wybieracie jakby “specjalizację”, ale zaklęcia będziecie mogli poznać wszystkie.

Z wybranym przez Was mędrcem musicie się zapoznać i wybrać opcję “Zapytaj, jak używać magii?”. Otrzymacie pytanie zwrotne, czy chcecie dołączyć do grona czarodziejów i oczywiście jeżeli chcecie wybieracie jakże entuzjastyczną odpowiedź “Pewnie, że tak”. Zostanie postawione przed Wami zadanie zebrania 7 magicznych drobinek. Nie jest to trudne, ponieważ znajdują się wszędzie dookoła domu i jest ich dużo więcej niż 7. Gdy będziecie mieli już uzbierane drobinki, musicie kliknąć na Waszego mędrca i wybrać opcję “Oddaj drobinki”. W nagrodę Wasz Sim zostanie przemieniony w czarodzieja, otrzyma księgę zaklęć i zmieni się panel potrzeb, ponieważ Sim będzie od teraz zaliczał się do Simów okultystycznych.

Jak rozwijać zdolności magiczne swojego Sima?

Gdy Wasz Sim zostanie już czarodziejem, możecie zwiększać jego umiejętności magiczne. I o to właśnie chodzi! W księdze zaklęć znajdziecie informacje o zaklęciach, które Wasz Sim już zna i  których jeszcze nie poznał oraz przepisach na eliksiry. Podobnie jak w przypadku wampira otrzymujecie punkty bonusowe wraz ze zdobywaniem kolejnych czarodziejskich rang – zaczynasz jak “Uczeń”, a skończyć możemy jako “Wirtuoz”. I podobnie jak u wampirów rangi zdobywacie wraz z doświadczeniem, które można zdobywać nie tylko w Krainie Magii.

Zaklęć Simowie uczą się trenując różdżką, a przepisów na eliksiry eksperymentując z kotłem – logiczne! Możecie także uczyć się ich z ksiąg z zaklęciami i przepisami na eliksiry. Wiele interakcji można (i trzeba!) wykonywać z innymi czarodziejami. Wszystkie takie interakcje ukażą się Wam, gdy klikniecie na Sima czarodzieja i wybierzecie zakładkę “Magia”. Możecie: poprosić o naukę, wyzwać na pojedynek, poprosić o trening magiczny, naukę przepisu na eliksir itp.

Ogólnie celem za pewne każdego gracza, będzie aby jego Sim zdobył jak największe umiejętności magiczne, do czego została utworzona nowa aspiracja w kategorii “Wiedza”, która nosi nazwę “Czarowanie i czarnoksięstwo”. Więc jeżeli macie na celu rozwijać umiejętności magiczne Waszego Sima warto ją wybrać, ponieważ jej celem jest właśnie stanie się wirtuozem w czarodziejskim fachu. Także powodzenia w zdobywaniu magicznych zdolności!

Kraina Magii – godziny rozgrywki czy jednak nie?

Ogólnie sam pomysł dodatku Kraina Magii bardzo wpasowuje się w mój gust dodatków do Simsów. Jednak podobnie jak w przypadku wampirów jest to uciecha chwilowa 🙂 Pomysł magii i możliwości jakie stają przed naszymi Simami jest fajnym i dopełniającym grę elementem. Jednak z czasem zaczyna się to nudzić i wraca się do ulubionych rozgrywek.  Grając obecnie mam jedną rodzinę czarodziejów i to pierwsza rodzina jaką stworzyłam po startowej rodzinie z nadejściem dodatku. I szczerze już wymyśliłam dla nich inną rozgrywkę, więc chyba będę rezygnować magii.

Ogólnie sama Kraina Magii tak jak pisałam wcześniej jest bardzo fajnie i ciekawie zrobiona. Na pewno moja Kraina Magii byłaby zupełnie inna, ale tą przedstawioną w grze jak najbardziej akceptuje. Fajne dodatki w postaci mebli, co też jest dużym plusem.

Podsumowując jeżeli ktoś z Was chce mieć wytrawnego czarodzieja wśród swoich Simów, na pewno może bawić się tą rozgrywką przez wiele godziny. Jeżeli ktoś podobnie jak ja woli rozgrywki w których skupia się na historii granej rodziny, może uznać ten dodatek za trochę nudny – ale to moje osobiste odczucie. A Wy co myślicie o nowym dodatku? Jest jednym z Waszych ulubionych czy raczej nie? Czekam na komentarze.

Przeczytaj także u nas:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj!  
Powiadom mnie o