the sims 4 - mody

The Sims 4 – modyfikujemy czy nie?

410wyświetleń

Artykuł dedykowany fanom serii gier The Sims

The Sims to nie gra to stan umysłu 🙂

Jeśli chodzi o serię gier “The Sims” to znajdą się osoby, które ją uwielbiają oraz takie które jej nienawidzą. Ja spotkałam się z wieloma komentarzami na temat tej gry. Znam osoby, które bardzo lubią pogrywać z życiem swoich Simów oraz takie, które twierdzą, że “nie jest to gra”. Nawet mój mąż naśmiewa się ze mnie ciągle pytając “kiedy w końcu przejdę te Sims’y?”. Do negatywnych komentarzy podchodzę z dystansem. Nie jestem fanatyczką, którą bulwersuje każdy niemiły komentarz. Lecz dla mnie “The Sims” to gra dla osób kreatywnych, które mają fajne pomysły na rozgrywkę!

Ok, tyle na wstępie, chciałabym przejść do tematu artykułu, czyli modyfikacje w “The Sims 4”. Na ten temat piszę na podstawie własnych doświadczeń, ponieważ przerabiałam bardzo dużo modów.

Jeżeli chodzi o mody to według mnie temat zaczyna się, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy elementów w “The Sims 4” jest dla nas wystarczająco? Ja (jako, że grałam w każde Sims’y począwszy od “The Sims 1”) porównuje “The Sims 4” do “The Sims 3” no i kto grał w obydwie części rozumie mój ból. Miałam mega rozbudowaną grę, a teraz mam tylko kilka ubrań, mało ciekawe fryzury i jeszcze zabrali mi otwarty świat, a co podróż na inną parcelę ładowanie ufff….. Wiem, że z każdym kolejnym dodatkiem wszystkiego jest coraz więcej, lecz ja i tak odczuwam niedosyt.

Co zachęciło mnie do wgrywania modów?

Oglądałam wiele filmików z modyfikacjami na youtube, a także przeglądałam mody na stronach im poświęconych. Możliwości jakie tam widziałam były bardzo zachęcające. Nowe cechy postaci umożliwiające tworzenie interesujących Simów. I to co kobiety lubią najbardziej  – mnogość strojów. Nie zapominajmy o tych cudownych fryzurach! Piękne domy w każdym stylu, często z gotowym już wnętrzem. No i oczywiście wiele modów urozmaicających rozgrywkę, czyli propozycje bardziej rozbudowanej gry.

Byłam znudzona swoją grą, a widząc to wszystko stwierdziłam, że skoro inni wgrywali mody to czemu ja nie mogę? Perspektywa posiadania tak wielu nowości była bardzo pociągająca. A ponieważ nie należę do osób, które cierpliwie czekają na kolejny dodatek do serii “The Sims 4” postanowiłam skorzystać z dostępnych modów.


Mody – urozmaicona rozgrywka

Zacznę od propozycji stron z których ja najczęściej pobieram mody. Są to strony DARMOWE,  a pobieramy bez żadnych komplikacji. Z pewnością niektórym z Was te strony są już znane. Linki poniżej:

https://www.thesimsresource.com/

http://modthesims.info/browse/ts4/38/

Rodzaje modów:

Postać – wiele modów dotyczy tworzenia postać – ubrania, buty, włosy, makijaż – wszystko co sprawia, że Sim wygląda dużo ciekawiej i bardziej realistycznie. Dla mnie zbawianiem były fryzury, ponieważ te dostępne w grze (mam na myśli wszystkie dostępne dodatki, nie tylko podstawę!) uważam za mało ciekawe. Możliwe jest także pobieranie cech postaci, co także lubię bo są dość różnorodne – jednak co warto zauważyć są w języku angielskim (jeżeli to dla kogoś problem – uprzedzam). Mody dotyczące tworzenia postaci pobieram najczęściej 🙂

Domy – świetna sprawa dla graczy, którzy (tak jak ja!) marzą o pięknym domu dla swoich Simów, ale nie chce im się go budować 🙂 Rzadko buduję domy, bo to bardzo czasochłonne – zdecydowanie wolę pobrać moda z idealnym mieszkankiem dla moich Simów, a te dostępne na stronach są niesamowite, więc to duże ułatwienie!

Meble – ja zdecydowanie wolę pobierać zestawy mebli (chyba że szukam czegoś konkretnego), jednak nie instaluję ich dużo, ponieważ często domy, które pobieram są już umeblowane w fajny sposób, tak że aż szkoda tego zmieniać 🙂 czasami lubię pobawić się w architekta wnętrz, ale staram się pobierać tylko te zestawy które są mi konkretnie potrzebne

Mody urozmaicające rozgrywkę – przerabiałam ich dość dużo, od tych najprostszych jak ten, żeby celebryci chodzili normalnie (The Sims 4 Zostań gwiazdą) (Link 1) a nie w ten denerwujący sposób po te skomplikowane dla osób pełnoletnich. Te mody są bardzo różne, zależy kto czego szuka i lepiej zapoznać się z dokładnym opisem, zanim zaczniemy je instalować. Należy pamiętać, że jeżeli dotyczą interakcji w grze to z pewnością pojawią się w języku angielskim, ale to raczej nie jest wielka przeszkoda.

Ciemna strona modów

Co powstrzymywało mnie przed wgrywaniem modów? Jeden ważny powód – czytałam, że mogą zepsuć grę.  No i coś w tym jest – musiałam dwa razy odinstalowywać Simsy, aby pozbyć się błędów. Nie myślcie, że nie próbowałam tego naprawić, ale niestety nic nie dało się zrobić. Działo się to w momencie, kiedy zainstalowanych modów miałam już braaardzo dużo. Po prostu przedobrzyłam. Zauważyłam także, że od kiedy wgrywam mody czasami (nie zawsze!) pojawiały się dziwne bugi np. miałam rodzinę w której jedna z córek nie mogła wykonywać interakcji jedzenia (tylko w 1 rodzinie i tylko 1 dziecko),  miałam rodzinę w której Simy nie mogli brać ślubu lub problemy graficzne dotyczące modów. Należy pamiętać, że czasami mody nie wgrywają się poprawnie, albo wcale nie działają.  Lecz modyfikując grę trzeba się z tym liczyć. Czy powstrzymało mnie to przed wgrywaniem modów? Nie. Teraz zainstalowałam grę po raz trzeci i znowu wgrywam mody. Lecz tym razem staram się kontrolować i dodawać tylko te najpotrzebniejsze.

The Sims 4 – modyfikujemy czy nie?

Zdecydowanie tak. Mody urozmaicają rozgrywkę, postacie które tworzymy są bardziej realistyczne, gra rozbudowana, a ilość dostępnych modów sprawia, że możemy mieć to czego potrzebujemy.

Szukasz nowej fryzury dla swojej simki? Proszę bardzo. Link: https://www.thesimsresource.com/artists/Nightcrawler_Sims/downloads/details/category/sims4-hair-hairstyles-female/title/nightcrawler-cube/id/1438520/

A może potrzebujesz mebli do pokoju dziecinnego? Link: https://www.thesimsresource.com/downloads/details/category/sims4-sets-objects-kidsbedroom/title/bedroom-anel-pt.-1/id/1424095/

Chcesz żeby twoi Simowie zamieszkali w klimatycznej kamiennej chatce? Link: http://modthesims.info/d/617338/cozy-cottage.html

Ile potrzeb tyle modyfikacji!!

Trzeba jednak liczyć  się z konsekwencjami, bo pamiętajmy że jest to zawartość zmodyfikowana, którą dodajemy do naszej gry. No i co za dużo to niezdrowo. Trzeba znaleźć umiar a pogrywanie z życiem Simów na pewno będzie ciekawsze!

Wszystkie modyfikacje do których linki podałam w artykule sprawdziłam i jestem z nich bardzo zadowolona. Moje brawa dla autorów!

W kolejnych artykułach zamierzam dalej omawiać tematy związane z grą “The Sims 4”, a także z jej modyfikacjami. Jeżeli jesteście zainteresowani jakimś konkretnym tematem piszcie!! Czekam na propozycje 🙂 A jak Wam gra się z modami? Czy macie podobne doświadczenia jak ja? Czekam na komentarze 🙂

Przeczytaj także u nas:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 ocen, średnia ocena: 4,75 / 5)
Loading...

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj!  
Powiadom mnie o