Lewitująca filiżanka – stroik Wielkanocny DIY

Jak łatwo zrobić stroik Wielkanocny?

Może wygląda skomplikowanie, ale wcale nie jest to takie trudne 🙂

Oto krótka instrukcja jak taką filiżankę wykonać. Wystarczą dwa kroki.

Do stworzenia wielkanocnej filiżanki potrzebujemy następujących materiałów:

  • filiżanka ze spodkiem
  • widelec
  • pistolet na gorący klej
  • sztuczny bukszpan
  • sztuczne kwiaty
  • pisanki
  • kolorowe pióra
  • kamień (inny obciążnik)

filiżanka materiały DIY

Krok 1

Konstrukcja

Widelec wyginamy, najłatwiej kombinerkami, chyba że ktoś ma dużo siły. Przyklejamy na gorący klej, tak aby filiżanka “unosiła się” w powietrzu. Może nie wygląda to zbyt estetycznie, ale widelec będzie potem całkowicie zamaskowany. Jeżeli filiżanka jest zbyt ciężka może sprawić, że “konstrukcja” będzie się przewracać. W takim wypadku trzeba obciążyć czymś spodek. Ja do tego celu użyłam kamienia, który przykleiłam na środku spodku, ale można użyć coś innego. Ważne, aby całość się nie przewracała. Nasz “obciążnik” nie musi być estetyczny, ponieważ i tak nie będzie widoczny.

Krok 2

Ozdabianie

Zaczynamy ozdabiać naszą filiżankę. Do tego celu używamy sztucznych kwiatów, bukszpanu (aby dodać trochę zieleni), piór i pisanek. I tu zaczyna się inwencja twórcza każdego z Was. Ja zaczęłam od zamaskowania widelca, do czego użyłam sztucznych kwiatów. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ finalnie wygląda jakby kwiaty wylewały się z filiżanki. Następnie ustawiłam pisanki, bo to one są kluczowym elementem dekoracji, a następnie dopełniłam całość sztucznymi kwiatami, bukszpanem i piórami. Wszystko oczywiście przyklejamy na gorący klej. I gotowe!!!

Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił w DIY. Nie jest to trudne, a sprawia wiele frajdy i satysfakcji 🙂 Oczywiście do ozdoby można użyć innych materiałów, lub pomysł taki można przygotować na inną okazję. Nie musi być to filiżanka wielkanocna, może być wiosenna, a nawet bożonarodzeniowa. Może ktoś tworzył już coś podobnego? Czekam na komentarze 🙂

 


Przeczytaj także u nas:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 ocen, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj!  
Powiadom mnie o